Blog Krejzi Madzi

Cellulit

Jak pozbyć się cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu.jpg

Heeeej zwariowane wariatki dzisiaj kilka słów o cellulicie. Mam nadzieję, że skorzystacie z podanych tu informacji i pozbędziecie się tego potwora. :)

Cellulit to prawdziwy problem współczesnych kobiet. Dotyka nie tylko kobiety z nadwagą, ale także te szczupłe. Dlaczego? Bo cellulit to nie tylko kumulacja tkanki tłuszczowej, ale także nadmiaru wody (cellulit wodny). Wystarczy mniej ruchu, trochę zaniedbań dietetycznych i pielęgnacyjnych i jest - nieestetyczna powierzchnia skóry pełna grudek i nierówności. Pocieszający jest fakt, że cellulit można pokonać. Wymaga to jednak systematyczności, cierpliwości i trochę zachodu. Mając świadomość, że potrzebne zmiany służą nie tylko pokonaniu cellulitu, ale także zdrowiu i właściwemu trybowi życia, przygotowałam szczegółowy plan walki z pomarańczową skórką. Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze?

Strategia walki z cellulitem zakłada regularną aktywność fizyczną, pielęgnację problematycznych obszarów ciała, zbilansowaną dietę. Szykuje się zatem niezła rewolucja. Jeśli chodzi o ruch, to cellulit nie lubi każdej formy aktywności fizycznej. Nawet zwykłe spacery mogą znacznie zredukować pomarańczową skórkę, o ile będą systematyczne. Tego typu aktywność - spacery, bieganie, jazda na rolkach czy rowerze, ćwiczenia na orbitreku, czyli trening cardio, to szereg korzyści. Taki ruch pobudza krążenie krewi i limfy, uelastycznia skórę, spala tkankę tłuszczową - redukuje więc wiele aspektów przyczyniających się do powstania cellulitu. A trening siłowy? Wzmacnia mięśnie i doskonale redukuje tkankę tłuszczową. Tak naprawdę wystarczy znaleźć jakąkolwiek formę ruchu i regularnie jej zażywać. Ja stawiam na bieganie oraz fitness. Jak często? Zawsze wtedy, kiedy mam na to czas. Nie wywieram na sobie presji, że codziennie muszę intensywnie ćwiczyć, ale też nie szukam pretekstu do rezygnacji z ćwiczeń, gdy nie mam na nie czas.

Fajnym uzupełnieniem treningów są masaże. Także pobudzają krążenie i uelastyczniają skórę. Codziennie rano i wieczorem, po prysznicu, wykonuję masujące i rolujące skórę ruchy, połączone z aplikacją olejku grejfrutowego. Skóra natychmiast robi się bardziej jędrna a cellulit mniej widoczny. Mimo, iż uwielbiam wylegiwać się w wannie, zrezygnowałam z gorących i długich kąpieli - wysuszają one skórę i sprzyjają jej wiotkości. Za to naprzemienne ciepłe i zimne natryski działają cuda na moje uda i pośladki. A skoro już jestem przy pielęgnacji -  dwa razy w tygodniu stosuję peelingi, które złuszczają martwy naskórek i ułatwiają wchłanianie kosmetyków. Moim zdecydowanym faworytem jest domowej roboty peeling z fusów z kawy. Pięknie pachnie, doskonale wygładza i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej (działanie kofeiny). Mam zamiar wypróbować jeszcze peeling z mielonych migdałów, brązowego cukru i oliwy. Raz skusiłam się na body wrapping: na skórę naniosłam cynamon zmieszany z wodą do konsystencji papki. Potem owinęłam się folią spożywczą. Powinnam wytrzymać  pół godziny, ale po kwadransie moja wrażliwa skóra była na tyle podrażniona, że zmyłam mieszankę.

Nie ma walki z cellulitem bez odpowiedniej diety. Całkowita rezygnacja ze słodyczy, białego pieczywa i makaronu, mocnej kawy i herbaty, alkoholu oraz przetworzonej żywności - to podstawa. Co zatem jeść? Warzywa, owoce, kasze, pełnoziarniste pieczywo, chude mięso i ryby, orzechy, oleje roślinne. I należy pić minimum dwa litry wody mineralnej dziennie. Brzmi skomplikowanie, ale o dziwo wszystkie te zmiany przyszły mi z łatwością. Tęsknotę za popołudniową kawą z ciastem rekompensuje mi gładka skóra i świetne samopoczucie. Do swojej diety dodałam też skuteczne tabletki na cellulit. Okazały się one bardzo pomocne. Po nich zauważyłam największe efekty.

 Cellulit można pokonać także zabiegami kosmetycznymi i medycyny estetycznej. Póki co na żaden się nie zdecydowałam, ale kto wie...Oto najciekawsze propozycje takich zabiegów:

- przynosząca doskonałe efekty endermologia- masaż podciśnieniowy z wykorzystaniem dwóch niezależnie pracujących rolek
- jonoforeza- wprowadzenie preparatu leczniczego pod skórę dzięki użyciu elektrycznego prądu stałego
- kawitacja ultradźwiękowa- działanie ultradźwiękami o częstotliwości 40 kHz powoduje rozpad lipocytów
- mezoterapia bezigłowa- zwiększenie przepuszczalności skóry oddziaływaniem krótkich impulsów napięcia elektrycznego, a następnie- wspomagany działaniem prądu stałego-  transport substancji jonowych przez skórę
- drenaż limfatyczny- masaż usprawniający krążenie chłonki
- liposukcja- mechaniczne usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej
- karboksyterapia- uszkadzanie kom. tłuszczowych dwutlenkiem węgla z jednoczesną poprawą mikrokrążenia i dotlenieniem komórek
- mezoterapia igłowa- iniekcje podskórne, wprowadzające substancje aktywne w głąb skóry; ponadto już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na procesy remodelingu skóry
- terapia falami akustycznymi- robicie tkanki tłuszczowej i napięcie tkanki łącznej.

To tyle w dzisiejszym artykule na temat jak pozbyć się cellulitu. Dziękuję, za odwiedzenie strony i przeczytanie artykułu. Pozdrawiam. :)